Лискинский Лакаматыў абышоўся нулявой нічыёй трэці раз запар

Падапечныя Ігара Пывина разышліся мірам з «Чертаново».

Футбалісты лискинского «Лакаматыва» згулялі ўнічыю з лікам 0: 0 з маскоўскім «Чертаново» ў 25 туры першынства зоны «Цэнтр» ў сераду, 6 траўня. Падапечныя Ігара Пывина засталіся на чацвёртым радку ў турнірнай табліцы.

У першым тайме «чыгуначнікі» валодалі тэрытарыяльным перавагай. Аднак вастрыні атакі бракавала, і гаспадары збіваліся на бязадрасныя закіды ў штрафную. «Чертаново» старанна абаранялася, але асэнсаванай контригры стварыць не змагло. Лепшы момант у канцоўцы першай паловы матчу выпусціў Сяргей Чарнышоў, прабіў вышэй варот з некалькіх метраў. У другім тайме «Лакаматыў» біў з далёкай і сярэдняй дыстанцыі, галкіпер гасцей здолеў захаваць вароты ў недатыкальнасці. Падапечныя Ігара Пывина ў трэці раз запар скончыў нулявой нічыёй матч з аўтсайдэрам турніру - раней «Лакаматыў» падзяліў ачкі з «Арлом» і тульскім «Арсеналам-2». Паміж матчамі з камандамі з склепа турнірнай табліцы лискинцы перамаглі пензенскі «Зеніт» з лікам 1: 0.