Факел згуляў унічыю з Хімкамі

Матч у падмаскоўным Кратово скончыўся з лікам 1: 1.

Матч у падмаскоўным Кратово пачаўся не ў 18-00, а на 45 хвілін пазней. Гульцы «Хімак» затрымаліся ў корку. А лівень, які пачаўся прыкладна з 6-й хвіліны сустрэчы, да канца яе першай паловы ператварыў газон УТЦ «Сатурн» у арэну для воднага пола.

Няўдачнікі ФНЛ мінулага сезону «Хімкі» стартуюць у новым чэмпіянаце ў зоне "Захад" другога дывізіёна. Нядаўна Варонежская дыяспара «чырвона-чорных», да таго прадстаўленая абаронцам Максімам Зіноўева і Дэніс Рустаном, якія выступалі за «Факел» ў часы Канстанціна Сарсания, папоўнілася нападаючымі Віктарам Свістунова і Аляксандрам Аброскиным, якія не падышлі новаму настаўніку Варонежцаў Уладзіміру Муханова.

Менавіта Свістуноў забіў на 8-й хвіліне сваім былым аднаклубнікам. Паўабаронца «Факела» Юры Дубровін на 18-й хвіліне зраўняў лік. Да перапынку гульня ішла з невялікай перавагай «Хімак». На адпачынак каманды пайшлі пры ліку 1: 1.

У другім тайме барацьба ішла на сустрэчных курсах, нядрэнна ўвайшоў у гульню адзін з пачаткоўцаў «Факела» Аслан Машук, абвастраецца гульню вострымі падоўжнымі перадачамі. У самым канцы сустрэчы невялікую траўму атрымаў галкіпер «Факела» Фёдар Дзьячэнка, які стукнуўся каленам аб бакавую стойку варот - яго замяніў Дзмітрый Терновский.

Сустрэча скончылася ўнічыю - 1: 1, "Паходня" ў Падмаскоўі працягвае падрыхтоўку да новага сезона.